Lütfen Javascripti Aktif Ediniz
  • video_woman_cover3
    KURUMSAL
    LÜTFEN AZ KULLANINIZ. TUZUNUZ PURELIFE BİLE OLSA

KURUCUMUZUN MESAJI

Sağlık sektörünün öncü firmalarında uzun seneler görev aldım ve edindiğim tecrübe ve bilgilerin en başında; sağlıklı yaşamak için “3 beyaz’dan” uzak durmamız gerektiği gelmekteydi. Hepimizin bildiği, un, şeker ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durmamız, aldığımız birinci nasihat olmuştur sağlık otoritelerinden.

Sonra bir gün çok önemli bir sağlık adamı, çok başarılı bir hekim, bana Himalaya Tuzu kullanmam gerektiğini söyledi. Çok yadırgadım ve bunu da kendisine ifade ettim. Hatta yasaklanan “3 beyaz’ı” söyledim. Hekimim bana; bahsi geçen “3 beyaz’ın” da rafine ürün olduğunu söyledi. Himalaya Tuzu’nun ise doğal olduğunu belirtti. (Evet! Gerçekten doğada şeker, un, tuz (rafine) diye ürünler yok. Biz insanlar ürünleri işlemden geçirerek onları elde ediyoruz. Ki rafine tuzun ilk elde edilişi 1800’lü yılların başıdır.)

Hekimin tavsiyesine uyarak Himalaya Tuzu satın aldım. Ancak sonradan öğrendim ki –son günlerin sosyal medyada ki espri konusu- yerli(!) Himalaya Tuzu satın almışım. Sahte Himalaya Tuzu aldığımı farkettiğim o gün karar vererek doğal tuzu, orijinal Himalaya tuzunu tüketicimizle buluşturma misyonunu üstlendim. Gelinen noktada, şirket olarak, ülkemizdeki tuz alışkanlığının pozitif yönde değişime başlamasında öncü olmanın gururunu yaşamaktayız. Himalaya Tuzu, rafine edilmemiş doğal bir tuz olsa da, günlük kullanımımız Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun da önerdiği gibi 5 gramı geçmemelidir. Özellikle Fast Food olarak tabir edilen hazır gıda tüketiminin arttığı bu dönemde bu tip gıdalardan vücudumuza gereğinden fazla tuz alımı yapılıyor olabilir. Bunu telafi etmek için, “Neden Yaşlanıyoruz, Neden Hastalanıyoruz” isimli kitabımda da hep üzerinde durduğum gibi su tüketimimizi arttırmalıyız ki vücudumuzdaki fazla tuzu atabilelim. Purelife’ı sağlıklı günlerde kullanınız. Buradan hareketle aşağıdaki sloganı hep tekrarlayacağız;

Lütfen az kullanınız, tuzunuz Purelife bile olsa…

Nuri Kızıltaş

Yönetim Kurulu Başkanı

NYC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş

HAKKIMIZDA

NYC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2010 yılında; Türkiye’de ve dünyada doğal tuz kullanımına dikkat çekmek ve siz tüketicilerimize, bilinen en değerli tuz olarak kabul edilen Himalaya Tuzu’nu –ve size iyi gelecek benzeri ürünleri- sunmak için kurulmuş olup, “Purelife” markası altında bu hedefte yurtiçi ve yurtdışında gururla ilerlemektedir. Firma olarak, Türkiye’de bu alandaki liderliğimizi sürdürmek; ülkemizde ve dünyada doğal tuzun yaygınlaşmasında pay sahibi olmak ve rafine tuz üreticilerinin doğal tuza yönelimlerine önayak olmak niyetindeyiz.

Tuzlarımızı Pakistan’dan Türkiye’ye getirme, paketleme ve gereken ürünlerimizi iyotla zenginleştirip binlerce satış noktasında tüketicilerimize ulaştırma aşamalarında kaliteden asla ödün vermemekte ve bu alanda “Purelife” markası sorumluluğu ile fark yaratma gayreti, başarısı ve gururu içerisindeyiz. Bununla beraber, sağlığınız için özellikle belirtmek isteriz ki; “Lütfen az kullanınız, tuzunuz Purelife bile olsa”.